Την  τελευταία μέρα, πριν από τις διακοπές των Χριστουγέννων, μαθητές και μαθήτριες ήρθαν στο σχολείο με ιδιαίτερη ανυπομονησία  για τη Χριστουγεννιάτικη γιορτή.

Μαζί τους ήρθαν γονείς, γιαγιάδες, παππούδες, φιλικά και συγγενικά πρόσωπα.

Για πολύ καιρό τα παιδιά εργάζονταν σκληρά με την καθοδήγηση των δασκάλων τους, μαθαίνοντας κείμενα, τραγούδια και χορευτικά. Όλοι περίμεναν με αγωνία την πραγματοποίηση αυτής της γιορτής.

Έτσι παρουσιάστηκαν στο κοινό μια ιστορίες αστείες, αλλά και συγκινητικές σχετικά με το πραγματικό νόημα των γιορτών, που έδειξαν ότι η δύναμη της αγάπης μπορεί να πετύχει πολλά και να κάνει  τον κόσμο μας  έστω και για λίγο όπως θα θέλαμε όλοι να είναι.

Σημαντική ήταν και η βοήθεια του συλλόγου γονέων ώστε να ολοκληρωθεί με τον πιο ευχάριστο τρόπο η γιορτή για τους μικρούς μαθητές.

Ένας κλόουν μοίρασε το γέλιο στα παιδιά, αλλά και ο άγιος Βασίλης δωράκια σε όλους τους μαθητές.

Η γιορτή μας έκλεισε με το μπαζάρ και τον μπουφέ που είχαν ετοιμάσει οι γονείς για όλους τους παρευρισκόμενους.

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος διδασκόντων εύχονται σε όλους χαρούμενες γιορτές, ευτυχισμένο το 2024 και κυρίως  υγεία.