Η Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Δυτικής Ελλάδας βραβεύει την ομάδα Erasmus+ του Σχολείου μας για τη συμμετοχή και τη δημιουργία του βίντεο που συμμετείχε στη δράση «How Erasmus+ Changed My School”.

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στο Μουσείο Τεχνολογίας και Επιστημών του Παν/μίου Πατρών την Τετάρτη, 27 Νοεμβρίου 2019 και ώρα 9:00-14:00. Οι συμμετέχοντες θα έχουν την ευκαιρία να δουν τους πολλαπλούς τρόπους που ωφελήθηκαν εκπαιδευτικοί και σχολικές μονάδες από το πρόγραμμα και να συνομιλήσουν μαζί τους αφού στο Α΄ μέρος της εκδήλωσης θα γίνουν οι βραβεύσεις μαθητών και εκπαιδευτικών που συμμετείχαν στον Περιφερειακό Διαγωνισμό «How Erasmus+ Changed My School” της Πανευρωπαϊκής Εκδήλωσης “Erasmus Days 2019”.

Όσοι γονείς και κηδεμόνες των οποίων τα παιδιά συμμετείχαν στην ομάδα Erasmus και στο βίντεο το επιθυμούν μπορούν με δικά τους μέσα και ευθύνη να παραβρεθούν στην εκδήλωση συνοδεύοντας το διευθυντή του σχολείου.