Το Θέατρο Σκιών και ο λαϊκός ήρωας Καραγκιόζης επισκέφτηκαν το σχολείο μας. Οι μικροί μας μαθητές είχαν τη χαρά να παρακολουθήσουν μια υπέροχη παράσταση «Ο ΚΑΡΑΓΚΙΌΖΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΜΑ ΤΟΥ ΣΕΡΑΓΙΟΥ »

Η ανταπόκριση των παιδιών ήταν απερίγραπτη. Ο ενθουσιασμός τους, η συμμετοχή τους στην παράσταση καθώς «συνομιλούσαν» με τον Καραγκιόζη και τον «βοηθούσαν» στις περιπέτειές  του , όλη αυτή η βιωματική δράση ήταν έκδηλη στα γελαστά πρόσωπά τους και έδειξε για μια ακόμη φορά τη σημασία της λαϊκής μας  παράδοσης ακόμα σε αυτούς τους…μοντέρνους καιρούς.

Ευχαριστούμε από καρδιάς γι’ αυτή την υπέροχη παράσταση, τον κ. Στέφανο Παπαγεωργίου, δημιουργό του καλλιτεχνικού εργαστηρίου «Παράγκα», για μας όμως ο πατέρας της μαθήτριάς μας Βασιλικούλας!